Suomen sarjakuvaseuran kevätkokous 11.5.2021 – MUUTTUNUT AIKA

Suomen sarjakuvaseuran sääntömääräinen kevätkokous järjestetään tiistaina 11.5.2021 klo 18 alkaen Sarjakuvakeskuksella Helsingissä. (Huom. muuttunut aika aiemmin ilmoitetusta.) 

Kokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat eli seuran tili- ja toimintakertomus vuodelta 2020. Lisäksi ohjelmassa on muita ajankohtaiseen toimintaan liittyviä asioita. Yhdistyksen jäsenet ovat tervetulleita mukaan kokoukseen vaikuttamaan seuran asioihin ja tutustumaan samalla Sarjakuvakeskuksen toimintaan.
 
Kokous myös virtuaalisesti Jitsissä: http://meet.jit.si/sarjakuvaseurankevatkokous2021
 
Toivomme ennakkoilmoittautumista osoitteeseen Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen., jottei ihmisiä saavu paikalle liikaa. Kokouksessa pidämme kasvomaskeja ja huolehdimme turvaväleistä. Tervetuloa!